ALLAH’A DOST OLUNCA…

ALLAH’A DOST OLUNCA…
islamcokguzel-reyhaniyayinlari-hz-muhammed-kitap-kampanyasi

Allah dostu velilerin kerametine dair ince bir nüktedir. Rahmetli Esad Coşan Hocaefendi rahmetullahi aleyh bir sohbetinde anlatmıştır…

 

“(Vehbi) Vakkasoğlu kardeşimiz, (ilginç, kerametli olayların) çok enteresan bir tanesini anlattı… Son devrin din âlimleri hakkında bir kitap yazmağa karar vermiş. İşte, isimleri tesbit etmiş, ‘şu âlimi yazacağım, bu âlimi yazacağım’ diye… Mehmed Zahid Kotku Hazretleri’ni de yazacak. O da artık herkesin bildiği bir kimse diye, onu da yazmağa karar vermiş.

 

Bunun bu niyetini duyunca, Alemdağ füze taburunda vazife gören bir astsubay arkadaşı:

– Güzel bir şey, ben de sana yardımcı olurum! Daireden izin alırım, bu eserinin daktilo edilmesinde ben de sana yardımcı olurum, demiş. Fakat o gün gelmiş, birlikte izinleri kaldırmış komutan. Bu astsubaya izin yok.

 

Astsubay arkadaşı gelmiş:

– Kusura bakma, ben sana söz vermiştim, daktilo etmene yardımcı olacaktım ama bizim füzelerde arıza oldu… Onun için, izinler kalktığı için ben de gelemiyorum. Senin daktilo etmene yardımcı olamayacağım, demiş.

 

Bu rampalar (…) füze atıyor, önemli cihazlar. Arızayı giderememişler. Teknisyen çağırmışlar, giderememişler; Amerikalıları çağırmışlar, giderememişler… O sırada da teftiş olacak. Komutan çok kızmış ve üzülmüş, telâşlanmış. Teftişte arızalı çıkacak tesis, tabii o komutan için siciline kötü bir yazı yazılacak. İzinleri ondan kaldırmış meğerse…

 

Geceleyin rüyasında ak sakallı, pembe yanaklı nûrânî mübarek bir zat görmüş astsubay. Bakın, ne kadar enteresan bir hadise muhterem kardeşlerim, ne kadar ibretli bir hadise! O mübarek zât astsubaya: “Evlâdım, sizin füzenin bulunmayan arızası, teknisyenlerin bulamadığı, Amerika’dan mütehassıs getirilmesine karar verilen esrarengiz arıza, büyük arıza füzenin şurasındadır!” diye rüyasında söylemiş.

 

O da ertesi gün gitmiş komutana:

– Komutanım, ben arızayı bulursam, benim iznim vardı, verir misin?..

– Sen arızayı bul, ben sana iki misli izin veririm! Demiş.

 

Gitmiş, rüyada tarif edilen yerde arızayı aynen bulmuş, muhterem kardeşlerim! Füzenin rampası, atma cihazı tamir olmuş; komutan da buna iki misli izin vermiş.

 

Daha başka kerametler var… Araba tutup daktilo yapacağı yere gelecek, orada keramet var, başka şeylerde keramet var… Onları da anlattı.

 

Sonradan Hocamızın bir anılma merasiminde, böyle bir güzel boy resmi vardır Hocamızın, şurada incirin altında çekilmiş güzel bir resim… Onu görünce, “Hah…” demiş, “Rüyada bana füzenin arızasını söyleyen zât-ı muhterem buydu.” demiş.

 

Allâhu ekber!.. Gelin bakalım bunu izah edin. (…) Gelin bakalım fizikçiler, kimyacılar; bu işi izah edin!.. Bu işi siz izah edemezsiniz. Bu işin bir tek izahı var: ‘Allah bir kulunu sevdi mi, füzenin arızasını bile buldurtacak kabiliyet veriyor, kavuklu hoca bile olsa…

 

Allah’ın sevgili kulu olmak lâzım muhterem kardeşlerim!.. Allah’a dost olmak lazım. Başka çare yok…”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ