Bediüzzaman’ı Yatağa Düşüren Kardeşlik

Bediüzzaman’ı Yatağa Düşüren Kardeşlik
islamcokguzel-reyhaniyayinlari-hz-muhammed-kitap-kampanyasi

Bediüzzaman Hazretlerinin talebesi Hüsnü Bayram bir hatırasını şöyle aktarıyor: “Üstadımız Afyon Mahkemesinden sonra Emirdağ’da kalıyordu. Burada ikamete mecbur edilmişti. Ben de pederimin (Hıfzı Bayramoğlu) hapisten gelmesini takiben Üstadımızın hizmeti için Emirdağ’a gitmiştim. 1949 Senesi, Şubat ayı idi. Üstadımız fevkalade rahatsızdı.

Bir gün bana dedi ki: ‘Hüsnü, evladım bu rahatsızlığım başka bir şey… Sen bir git bak bakalım, âlem-i İslam’da yahut memlekette bir hadise var mı?’

Çalışkan ağabeyin dükkânına gittim. ‘Ağabey Üstadımız hasta. Kaç gündür rahatsız, bugün rahatsızlığı şiddetlendi. Gazetelerde bir mesele var mı diyor? Cerideler bir havadis naklediyor mu?’ dedim.

Çalışkan ağabey şöyle bir iki baktı ve “Yok bir şey kardeşim” dedi.

Ertesi gün bir münasebetle tekrar Çalışkan ağabeyin dükkânına gitmiştim. Beni görünce, ‘Gel gel Hüsnü’ dedi. ‘Sen dün bana sordun ya, var mı bir mesele diye; bak, Mısır’da İmam Hasan el-Benna şehid edilmiş ve devrimciler İhvan mensuplarını hapislere koymuşlar’ dedi.

Üstadımıza varıp hadiseyi anlatınca Üstadımız; ‘Tamam kardeşim, tamam, ben Mısır’daki kardeşlerimizin ahvalinden müteessir olup hastalanmışım’ dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ