Biz de Vakfımızla Arakandaydık…

Biz de Vakfımızla Arakandaydık…
islamcokguzel-reyhaniyayinlari-hz-muhammed-kitap-kampanyasi

Myammar Ordusu ve desteklenen Budist çetelerce, sırf müslüman oldukları için kadın, ihtiyar, genç, çocuk hatta bebek demeden vahşice katledilen, işkenceye uğratılan, yerlerinden ve yurtlarından edilen Arakan’lı kardeşlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için sivil toplum kuruluşlarımız haberdar oldukları ilk günlerden beridir bütün çapa ve gayretleriyle soykırımdan kaçarak Bangledeş sınırına ulaşan mümin kardeşlerimizin mağduriyetlerini gidermek için bölgede çalışma yapıyorlar.

Müslümanların temel gıda ihtiyaçları giderilmeye çalışılırken barınma giyim gibi ihtiyaçları da karşılanmaya çalışılıyor.

Özkevser Vakfı ve Eyüp Sultan Vakıfları, Fetih Derneği ve Musab B. Umeyr Derneklerinin yanında Keçiören Belediyesinin de desteklediği ortak yardım organizasyonu neticesinde temel gıda ihtiyaçlarının bulunduğu, 10 Kamyon dolusu, 2000 koli erzak Arakan’lı kardeşlerimize ulaştırıldı.

Müminlerin hayırlarının mazlumlara ulaştırılmasında aracılık eden sivil toplum kuruluşlarımız, kısıtlı imkanlarla mazlum coğrafyalardaki mağdur kardeşlerimizin yaralarını sarmaya, yanlarında olmaya çalışıyorlar. Hiç değilse, imkanız el verdiğince küçücük desteklerle bile olsa bizler de aylık düzenli yapacağımız yardım ve hayırlarla STK’larımızı ve gönüllülük esasına dayalı dernek vakıf gibi teşekküllerimizi destekleyelim. Her ay düzenli olarak bir hayır kuruluşuna yardım etmek bizim hayat prensiplerimizden, düsturlarımızdan, olmazsa olmazlarımızdan birisi olsun. Ki bu dünyanın taşımakta zorlandığı mazlum ve gariplerin vebalinin ağırlığı altında ezilenlerden olmayalım.    

Özkevser Vakfı yetkilileri, Arakanlı kardeşlerimizin acil yardım çağrısına cevap vermek adına gerçekleştirilen organizasyonun sonuçlandırılmasından sonra hayır severlere sosyal medya hesapları üzerinden teşekkür ederek şu mesajı yayınladılar; “Şunu unutmayalım ki biz başkasına değil, kendimize iyilik yapıyoruz. Yaptığımız iyilikler Allah’ın rızası için, dünya ve ahiret selametimiz içindir. Emeği geçen, katkı sağlayan herkesten, Allahu Zülcelal, razı olsun.”

 

“Her Aileye Bir Çadır Kampanyası”

Özkevser Vakfı ve Keçiören Belediyesinin ortak gayretleriyle, Bangladeş Cox’s Bazar’da 5000 kişilik Çadır Kent kurulumu için harekete geçildi, “Her Aileye Bir Çadır Kampanyası” başlatıldı. Myanmar’ın Kuzey Rakhayn eyaletindeki insanlık dramına dikkat çekmek için ve yaşanan olaylar neticesinde Bangladeş’e sığınmak zorunda kalan Arakanlı Müslümanlara yönelik bir yardım kampanyası başlatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmeleri neticesinde TİKA’nın Arakan’a girişine izin çıkmasının ardından sivil toplum kuruluşlarımız, Myanmar’da Arakan Müslümanlarının yaşadığı zulme karşı harekete geçti. Bunların içinde en dikkat çekici olan ise bir dernek ya da vakıf olmayan Keçiören Belediyesi’nin girişimiydi. “Arakan’ın Sesine Kulak Ver, Kardeşlerine Destek Ol” kampanyası başlatan başkanlığını Mustafa Ak’ın yaptığı Keçiören Belediyesi bir yardım kuruluşu olmamasına rağmen hassasiyet göstererek bölge halkına yardım elini uzatmak için bölgedeydi.

Allahu Zülcelal, zalimlere karşı mazlumları destekleyen; zulüm ve vahşetlere sessiz kalmayarak, garip ve gurabaya sahip çıkan ve bu doğrultu emek harcayan, maddi ya da manevi anlamda çaba gösteren herkesten razı olsun.

 

Özkevser Vakfı, Kayseri’de Gençlik Kampı Düzenledi

Kevser Vakfımız, gençlere yönelik manevi gelişim amaçlı gençlik kampları düzenliyor. Bu kamplarda genç kardeşlerimize, bir yandan namaz ve ibadet şuuru kazandırılmaya çalışılırken öte yandan da yapılan aktivitelerle geride bıraktıkları eğitim döneminin stresinden uzaklaşarak yeni başlayacak olan eğitim dönemine moral ve motivasyon açısından güzel bir şekilde hazırlanmaları amaçlanıyor. Bu kamplarımızdan bir tanesinin bu seneki merkezi Anadolu’muzun güzel şehirlerinden olan Kayserimizdi. İl sınırları içerisinde bulunan evliya ve ulema’nın kabirlerine ziyaretlerin de yapıldığı kampın muhtevası hakkında bilgi edinmeniz için bazı fotoğraf karelerini sizlerle paylaşıyoruz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ