Bursa Kutlu Doğum Etkinliği

Bursa Kutlu Doğum Etkinliği
islamcokguzel-reyhaniyayinlari-hz-muhammed-kitap-kampanyasi

Gülistan Dergisi, Kevser Vakfı ve Bursa merkezli Güldeste Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 11 Mayıs 2014 Pazar günü ortaklaşa düzenlediği “Güllerin Efendisini Anma ve Kutlu Doğum Programı” Bursalı kardeşlerimizin yoğun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Kur’an tilavetiyle başlayan programda açılış konuşmasını yapan Kevser Vakfı Genel Başkanı Ferhat Çalışye, vakıf hizmetleri hakkında kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra, Ümmetin selameti için çalışmanın önemine vurgu yaptı.

 

Fatma Betül Arslan isimli küçük bir kız çocuğun seslendirdiği “40 yaşındasın” şiiri ile Asr-ı Saadet günlerinin hasret ve özleminin yaşandığı programda, Suriyeli iki kız kardeş Melez ve Meryem’in okuduğu “Acı” adlı şiirle duygu dolu anlar yaşandı. Sonrasında Türkçe ve Arapça olarak, Suriyeli kardeşlerine sahip çıkan Türk Halkına teşekkür eden Meryem ve Melez kardeşler, gönülleri fethetti.

 

Programa Konya’dan M. Salim Sönmez, AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Büyükşehir Bld. Bşk. Vekili Muhsin Özlükurt, MHP Genel Bşk. Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Prof. Dr. Çetin Elmas, AKP İl Bşk. Yardımcısı Mehmet Şenocak, BBP İl Başkanı Ömer Ünsal, Yıldırım Bld. Bşk. İsmail Hakkı Edebali, AKP Yıldırım İlçe Bşk. Hüdayi Yazıcı, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Gökhan Gerçek, AKP Nilüfer İlçe Bşk. Alpaslan Yıldız ve STK Başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Program sonunda yapılan çekilişle 1 kişiye Umre Ziyareti, 3 kişiye Reyhani Yayınları’ndan “Konyevî Külliyatı” ve 4 Kişiye de Gülistan ve İslami Hayat Dergileri aboneliği hediye edildi. Ayrıca katılımcılara, program çıkışında 3000’e yakın Seyda Muhammed Konyevî hazretlerinin kaleme aldığı ‘Üstün Ahlak’ kitabı hediye edildi.

 

Programın sonunda sponsorlar; Kuşaslan AVM, Zeykur Zeytincilik, Furpa AVM, İmparator Makina ve Nur Kaya Mobilya’ya katılım ve desteklerinden dolayı teşekkür edildi.

 

Gülistan Bursa Kitap Fuarı’nda
12-27 Nisan tarihleri arasında 32.’si düzenlenen Türkiye Diyanet Vakfı Bursa Kitap Fuarı’nda Gülistan Dergisi, İslami Hayat Dergisi ve Reyhanî Yayınları olarak bizler de yer aldık. Bursalı hemşerilerimizin yoğun ilgi gösterdiği fuarda, Müellifimiz Seyda Muhammed Konyevî Hazretlerinin binlerce “Üstün Ahlak” kitabı ve dergilerimiz hediye edildi.

 

“Dünya ancak nebevi ahlakla cennet olur” sloganıyla armağan ettiğimiz Efendimizin ahlakının anlatıldığı eseri alan kardeşlerimiz, ziyadesiyle hoşnut oldular ve kitabı okuyacakları sözünü verdiler.

 

Fuar boyunca desteklerini bizden esirgemeyen ve hizmetimizde bizleri sahipsiz bırakmayan başta Ahmet Yalçın Kocabaş olmak üzere, Bursa Güldeste Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gönüllüsü kardeşlerimize ve ilgi ve alakaları ile bizleri yalnız bırakmayan Bursalı hemşerilerimize teşekkür ederiz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ