Kutlu Doğum Rüzgârı…

Kutlu Doğum Rüzgârı…
islamcokguzel-reyhaniyayinlari-hz-muhammed-kitap-kampanyasi

Aksaray muhabbete doydu

 

Aksaray’da yapılan kutlu doğum etkinliklerinde yüzlerce Hz. Resulullah sevdalısı, Aksaray Kültür Merkezi’nde buluştu.

Öz Kevser Vakfı ve Gülistan Dergisi’nin katkılarıyla düzenlenen programda, vakıf başkanı Ferhat Çalışye, Resulullah Efendimizin vakıf müessesesine bakışı ve Öz Kevser Vakfı’nın faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdi. Aksaray Buhara Derneği Bşk. İzzet Kılıç, organizasyon heyeti adına misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

Dergimiz yazarlarından Ahmet Öz yaptığı sohbette, Hz. Peygamber’in ahlakına, bugün her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu ve onun varisi olan ilmiyle amil âlimlerin ardından gitmenin, hem ferdi hem de toplumsal anlamda, huzura ve dünya ahiret saadetine ulaştıracağını söyledi.

 

Son dönemin meşhur ilahi gurubu Grup Dergah, Erzurumlu ilahici Metin Üçdemir, Grup Hasbihal ve son olarak sahneye çıkan Muhammed Çelikel, seslendirdikleri ilahilerle, muhabbet ve aşk dolu bir gecenin yaşanmasına vesile oldular.

 

Programa, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Ak Parti İl Başkanı M. Fatih Yıldırıcı, Ak parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Gizlenci, Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak, ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, belediye meclis üyeleri katıldı.

 

 

Hatay-Dörtyol’da Birlik ve Kardeşlik Gecesi

 

Dörtyol Akdeniz Derneği ve Payas Hacegan Derneği’nin birlikte düzenledikleri Birlik ve Kardeşlik Gecesi’ne Öz Kevser Vakfı yetkilileri, çok sayıda siyasi parti temsilcileri, Dörtyol Belediyesi Başkanı’da ve vatandaşlar katıldı. Gece, Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Metin Üçdemir, Gülistan İlahi Grubu ve Grup Dergah, seslendirdikleri ilahilerle kardeşlik coşkusuna renk kattılar.

 

 

Osmaniye Üniversitesi’nde Hz. Resûlullah heyecanı

 

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi sıradışı günlerinden birini daha yaşadı. İlim, İrfan ve Tasavvuf Kulubü’nün organize ettiği Kutlu Doğum programı, yüzlerce öğrenci tarafından büyük bir heyecanla izlendi. Programın özel konuğu, dergimizin Yayın Yönetmeni Süleyman Karakaş’ın “Kutlu Doğum, Samimiyet ve Tasavvuf” konulu söyleşisi ile muhabbet dolu anlar yaşandı.

 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını Kulüp Başkanı Burak Turan yaptı. İlk defa bu çapta bir organizasyon gerçekleştirdiklerini dile getiren Turan, başta Üniversite Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca ve Kulüp Rehberi Yrd. Doç. Dr. Önder Kaşka olmak üzere destek olanlara teşekkürlerini bildirdi.

 

Orhan Çevik’in sunuculuğunu yaptığı program, Grup Tebessüm’ün Sema gösterisi, sanatçı Yusuf Karaburç ve ilahi sanatçısı Muhammed Çelikel’in seslendirdiği parçalarla devam etti.

 

Son olarak sahneye çıkan Süleyman Karakaş, bu yılki Kutlu Doğum teması olan Samimiyet’ten yola çıkarak, dinin samimiyet ve ihlas üzerine kurulduğunu hatırlattı. İlim, amel ve ihlas’ın, İslam dininin üç sacayağı gibi olduğunu ve bu üçüncü ayak olan ihlasın ancak tasavvufi hayatla gerçekleşebileceğini ifade etti. Bu anlamda, her Müslümanın tasavvufu yaşaması gerektiğini, tasavvufun İslam’ın gönül hayatından başka bir şey olmadığını vurguladı.

 

 

Ali Emiri’de ‘Güllerin Efendisi’ni Anlama arayışı

 

Bayanlar tarafından ve bayanlara özel bir tarzda düzenlenen geleneksel Kutlu Doğum programlarının sonuncusu, yine heyecan dolu anların yaşanmasına sahne oldu. Öz Kevser Vakfı Bayanlar Komisyonu tarafından organize edilen programın açılış konuşmasını İstanbul Kadınlar Kolu Bşk. Yard. Cahide Karakaş yaptı. Ardından kürsüye gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Psikolog Zekiye Çapan, kısa bir selamlama konuşması yaptı.

 

Programda okunan ilahiler, naat ve şiirlerin yanı sıra Semazen gösterisine de yer verildi. Programa konuşmacı olarak davet edilen İslami Hayat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Gülistan Dergisi Yazarı Hatice Kübra Ergin, bir aile dergisi olarak, Hz. Resulullah’ın ve Ehl-i Beyt’inin örnekliğini esas aldıklarını dile getirdi. Programda ayrıca çekilişle çeşitli hediyeler ve dergi abonelikleri dağıtıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ