Seyyid Muhammed Raşid Erol Hazretlerini Muhabbetle Anıyoruz

Seyyid Muhammed Raşid Erol Hazretlerini Muhabbetle Anıyoruz
islamcokguzel-reyhaniyayinlari-hz-muhammed-kitap-kampanyasi

Vefatının senei devriyesinde, Sultan Seyyid Muhammed Raşid Erol Hazretlerini muhabbet ile anıyoruz.

Sevenleri tarafından ‘Gönüller Sultanı’ olarak bilinen; Sultanımız, Seyyid Muhammed Raşid Erol Hazretleri 22 Ekim 1993 tarihinde Cuma günü, cuma namazından iki saat sonra 63 yaşında Rahmet-i Rahmana kavuşmuştur. Allahu Zülcelal Seydamıza rahmet eylesin ve bizleri onların ilim ve irfan dolu kutlu yollarından istifade eden kullarından eylesin. (Âmin, el-Fatiha)

Ümitsizlik hastalığına düşmüş, çalacak kapıları kalmamış, dünya namına dert, zevk, para, yoksulluk ne varsa tatmış ama huzuru bulamamış insanların Sultanıydın. Bir nazarınla insanlar, aşkın son demi olan cezbe hâlinden alamazlardı kendilerini.

Sorardın hallerini, dinlerdin dertlerini. Zorluklarla başa çıkmanın ve varisi olduğun iki cihan Güneş’inin ahlakını gösterirdin inanan ve inanmayan tüm insanlara…

İmanın kuvvetini yaşadı, tevbenin bereketini tattı milyonlar sayende. Tebessümle ektin irfan tohumlarını. Eziyet edip, hapse attılar; kırılmadın. Deden Rasulullah sallallahu aleyhi vesellem Efendimiz gibi zehirlendin. Aşıkların bunu yapan adamı tam tutmuşlardı ki, “Korkmuştur. Biraz süt verin” diyerek, yine gösterdin ahlakını. Takdir-i İlahi’dir diye davacı da olmadın…

Şimdi zahiren bizimle değilsiniz. Kulluğunuzu yaptınız, sadrınızdaki emaneti de teslim edip sahiplerine gittiniz. Bizler ne kadar layık olamasak da zikir halkalarında, beyaz örtünün altında ruhuna Fatihalar göndermeden edemiyoruz. Şimdiler de ise biz, medresenizin müderrisi, dergahınızın camiisinin müezzini, Nakşibendi yolunda emanetini teslim ettiklerinizden Seyda Muhammed Konyevi Hazretlerinin elinden tutarak irşad halkasına dahil olduk ve sizin bıraktığın manevi mirastan müstefid olmaya çalışıyoruz. Allah bizi mahrum etmesin.

Allah sizlerden razı olsun. Rabbim bizi sizin bir an dahi ayrılmadığınız o sünneti seniyyenin merkez edinildiği Allah dost olma yolunuzdan ayırmasın. Ve sizin gibi herşeyimizle Efendimize mutabaat ederek, İslam’ı en güzel şekilde yaşayarak Rabbimize kavuşmayı bizlere nasip eylesin. (Âmin, el-Fatiha)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ