Yeni Sayı: Kudüs Müslümanlar’ın Onurudur

Yeni Sayı: Kudüs Müslümanlar’ın Onurudur
islamcokguzel-reyhaniyayinlari-hz-muhammed-kitap-kampanyasi

Peygamberimizin, “(İbadet için) Yolculuk ancak şu üç mescidden birine olur: Benim şu mescidime, Mescidi Haram’a ve Mescidi Aksa’ya.” (Müslim) buyurduğu ilk kıblemiz, Müslümanlar için İslam’ın bir şiarıdır ve onun muhafazası Müslümanların öncelikli meselesidir. Dolayısıyla Kudüs ve Mescidi Aksa meselesi Coğrafi bir mesele değil imani bir meseledir!

 

Mescid-i Aksa, bugün temellerini fare gibi kemiren, etrafını zincirlerle çeviren, sokaklarını masumların kanlarıyla kirleten zalim bir güruhun eline esir düşmüştür. Zaten ilahi bir ihtar gibi, tarihte ne zaman Müslümanlar tefrikaya düştü, birliğini yitirdi ve zillete duçar olduysa Kudüs şehri, zalimlerin çizmeleri altında çiğnenmiş, hürmetine layık olmayan çirkin manzaralara şahit olmuştur.

 

Kutsal mescidimizi postalları ile kirleten, ezanımızı yasaklayan, ibadetimize engel olan Siyonist rejim, tüm bu yaptıkları ile İslam dünyasına meydan okuyor, uluslararası hiçbir antlaşmayı kâle almıyor. Bu bahane ile başkent ilan ettiği Kudüs’ü tamamen ilhak etmek ve Mescid-i Aksâ’yı da yıkmak istiyor.

 

Zaman zaman yanlış anlaşılan bir mesele var, bu konu Filistin halkının özel meselesi değildir. Ortadoğu bölgesine mahsus bir mesele de değildir. Arap-Yahudi uluslarının kendi aralarında bir meseleleri de değildir. Bu mesele Allah’ın şiarlarına hürmeti olan her Müslümanın ortak meselesidir.

 

Artık açıkça anlaşılmıştır ki Müslümanlar, Filistin ve Kudüs davasını bir beka ve var olma sorunu olarak kabul etmedikçe bu tür olaylar devam edecek ve Siyonizm daha da ileri gidecektir. Ehl-i İslam Kudüs ile İstanbul, Kahire, Şam, Bağdat, Sana, İslamabad, Mekke, Medine’yi birbirinden ayrılmaz bir bütün olarak görmedikçe İslâm âleminde zulümler, baskılar hiç bitmeyecektir. Ümmetin her bir ferdi ve yöneticisi Siyonist tuzağı görmeli ve bir araya gelmeden özgür olamayacağımızı, Kudüs’ümüzün ve Mescid-i Aksâ’mızın da özgür olamayacağını artık fark etmeli ve hep birlikte sesini yükseltmelidir:

 

Peygamberler diyarı Filistin topraklarının işgali kabul edilemez!

 

İsra ve Mirac’ın şehri Kudüs’ün işgali kabul edilemez!

 

İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın işgali kabul edilemez!

 

Ezanımızın yasaklanması, mescitlerimizin ibadete kapatılması kabul edilemez! Ve Müslümanlara yapılan zulüm artık son bulmalıdır.

 

Bu mukaddes şehir bütün Müslümanlara emanettir. Müslümanların bu dünyada birlik beraberlik içinde hareket ederek, Allah’ın haremi, Peygamberlerin emaneti, Mescid-i Aksa’yı kudsiyetine yakışan günlerine geri döndürmeleri gerekmektedir.Müslümanların bu vazifeyi yerine getirmesinin önüne geçebilecek hiçbir mani yoktur, olmamalıdır. Hiçbir süper güç, hiçbir dünyevi zenginlik ve şımarıklık Allah’ın kudretine kafa tutamaz. Eğer Müslümanlar, Allah’ın büyüklüğüne ve kudretine iman ediyorlarsa hiçbir bahaneye sığınamazlar.Eğer Allah’a gereği gibi iman eder ve yardımına güvenirsek, Allah da şiarlarına hürmet edenlere yardımını esirgemeyecektir.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ